Batı Resminin Yedi Yüzyılı
Batı Resminin Yedi Yüzyılı

Batı Resminin Yedi Yüzyılı (B9786257369893)

İndirim Oranı : %35 İndirim
KDV Dahil : ₺1.303,00
İndirimli : ₺846,95
KDV Dahil : ₺846,95

Bu kitap, Garaudy’nin şaheseridir. Bir benzeri yazılamamıştır.

Prof. Luc Collès

Garaudy, Fransa’da yapılan doktoraların en üst düzeyi olan “devlet doktorası” sahibi bir felsefe profesörü iken felsefe dersleri vermeyi bıraktı. Gerekçe olarak da üniversite rektörüne, “Ben İslâm felsefesini bilmiyorum. Bir felsefe profesörü, Batı’yı Ortaçağ karanlığından kurtaran İslâm felsefesini bilmiyorsa, onun üniversitede ders vermesi felsefeye haksızlık olur. Bu yüzden bundan böyle felsefe derslerine değil, ikinci uzmanlık alanım olan estetik derslerine gireceğim!” dedi. Ve uzun bir çalışma ve büyük bir emeğin ürünü olan bu değerli eseri ortaya koydu. 

Bu kitapta Garaudy, 60 tablodan hareketle Batı resminin 13. yüzyıldan 20. yüzyıla uzanan 700 yıllık serüvenini anlatıyor. Ve sadece Batı resmini ve estetiğini değil, Batı toplumunun tablolara yansıyan zihin yapısını da gözler önüne seriyor. Batı’nın yedi yüzyıl boyunca değişip gelişen toplum hayatını, felsefesini, tekniğini, dünya görüşünü çok çarpıcı bilgi ve belgelerle okuyucuya sunuyor. 

Bu eser sadece güzel sanatlarla uğraşanlara değil, felsefeciler, sosyologlar başta olmak üzere düşünceyi ve düşünmeyi seven herkese ve her kesime sesleniyor.

 

Bu eseri Roger Garaudy, 1982’de Müslüman olmadan 8 sene önce 1974 yılında yayınlamıştır.

Basım Dili
Türkçe
Basım Yeri
İstanbul -Türkiye
Basım Tarihi
2022
Kağıt Cinsi
Ivory, 80 Gr.
Sayfa Sayısı
568
Yazar
Roger Garaudy
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR