Din, Siyaset ve Mimari: Amerika Diyanet Merkezinin Tarihi
Din, Siyaset ve Mimari: Amerika Diyanet Merkezinin Tarihi

Din, Siyaset ve Mimari: Amerika Diyanet Merkezinin Tarihi (B9786257852142)

İndirim Oranı : %35 İndirim
KDV Dahil : ₺712,00
İndirimli : ₺462,80
KDV Dahil : ₺462,80

İslâm’ın barış mesajının remizlerini taşıyan bu eser, sadece İslâmofobik risklerin azaltılması değil, aynı zamanda Batı medeniyeti ile İslâm medeniyeti arasındaki ilişkileri de derinleştirme amacına hizmet etme potansiyeli taşımaktadır.

Bu eser, özü itibarıyla Amerika Diyanet Merkezinin amacını, nasıl yapıldığını, neyi simgelediği ve nasıl konumlandırılması gerektiğini açıklamak için kaleme alınmıştır. Kitap inşa aşamalarını izleyerek din, siyaset ve mimarî alanın birbiriyle ilişkisini analiz etmekte, profan bir mekânın manevî bir çekim merkezine dönüşmesinin hikâyesini anlatmaktadır. Kitap klâsik mimarî anlayışın günümüz malzeme ve teknik imkânlarıyla nasıl sentezlenebileceğini merak edenler için bir kaynak değeri taşımaktadır. Kapitalizmin merkezi Amerika’da Müslümanlar için manevî bir sığınak, sağlıklı bir temas noktası ve engelsiz bir yaşam alanı inşa etmenin zorluklarını yansıtması bakımından da önem taşımaktadır. Çalışma, hatıra derlemeleri, uzman görüşleri ve bolca görsel malzeme içermesi bakımından genel okuyucu kitlesinin ilgilendirirken, vesika değeri taşıyan malzemeye yer vermesi itibarıyla da Diyanet tarihi ve Amerika’daki toplum merkezleri üzerinde araştırma yapacaklar için göz ardı edilemeyecek bir kaynak değeri taşımaktadır.

Yazar, Dr. Yaşar Çolak, Amerikan Diyanet Merkezinin 2011-2017 yılları arasında kurucu başkanlığını yapmış, hâlen İbn Haldun Üniversitesi İslâmî İlimler Fakültesi İslâm Tarihi ve Sanatları Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

 

Basım Dili
Türkçe
Basım Yeri
Ankara, Türkiye
Basım Tarihi
Mart, 2021
Sayfa Sayısı
480
Yazar
Yaşar Çolak
Etiketler
Din, Siyaset ve Mimari: Amerika Diyanet Merkezinin Tarihi, Yaşar Çolak, Tarih, Din Siyaset, Din Siyaset ve, Din Siyaset ve Mimari, Din Siyaset ve Mimari Amerika, Din Siyaset ve Mimari Amerika Diyanet, Din Siyaset ve Mimari Amerika Diyanet Merkezinin Tarihi, Din Siyaset ve Mimari Amerika Diyanet Tarihi, Din Siyaset ve Mimari Amerika Merkezinin, Din Siyaset ve Mimari Diyanet Tarihi, Din Siyaset ve Mimari Merkezinin, Din Siyaset ve Mimari Merkezinin Tarihi, Din Siyaset ve Mimari Tarihi, Din Siyaset ve Amerika, Din Siyaset ve Amerika Diyanet, Din Siyaset ve Amerika Diyanet Merkezinin, Din Siyaset ve Amerika Diyanet Merkezinin Tarihi, Din Siyaset ve Amerika Diyanet Tarihi, Din Siyaset ve Amerika Merkezinin, Din Siyaset ve Amerika Merkezinin Tarihi, Din Siyaset ve Amerika Tarihi, Din Siyaset ve Diyanet, Din Siyaset ve Diyanet Merkezinin, Din Siyaset ve Diyanet Merkezinin Tarihi, Din Siyaset ve Diyanet Tarihi, Din Siyaset ve Merkezinin, Din Siyaset ve Merkezinin Tarihi, Din Siyaset ve Tarihi, Din Siyaset Mimari, Din Siyaset Mimari Amerika, Din Siyaset Mimari Amerika Diyanet, Din Siyaset Mimari Amerika Diyanet Merkezinin Tarihi, Din Siyaset Mimari Amerika Diyanet Tarihi, Din Siyaset Mimari Amerika Merkezinin, Din Siyaset Mimari Amerika Merkezinin Tarihi, Din Siyaset Mimari Amerika Tarihi, Din Siyaset Mimari Diyanet, Din Siyaset Mimari Diyanet Merkezinin, Din Siyaset Mimari Diyanet Merkezinin Tarihi, Din Siyaset Mimari Diyanet Tarihi, Din Siyaset Mimari Merkezinin, Din Siyaset Mimari Merkezinin Tarihi, Din Siyaset Amerika, prestij kitapları,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR